Často kladené otázky (FAQ)


Máte dotaz? Máme odpověď. Stačí se podívat na náš seznam často kladených otázek. Možná vám budeme schopni dále pomoci. Pokud zde nenajdete odpověď, kterou hledáte, naše centrální služba vám samozřejmě ráda pomůže. Máte-li jakékoli dotazy týkající se vašeho spotřebiče, odpovědi naleznete také v návodu k obsluze vašeho spotřebiče. Ty si můžete stáhnout zde. Celou řadu návodů a servisních videí najdete také na našem kanálu YouTube. Od počátečního uvedení do provozu až po odstranění vodního kamene můžete krok za krokem sledovat všechny možnosti pro váš spotřebič NIVONA. Přístup k našemu kanálu YouTube najdete zde.

Káva z výlevky mého kávovaru NIVONA vytéká jen po kapkách, takže příprava kávy trvá dlouho. Co by to mohlo způsobovat?

Káva je pravděpodobně příliš jemně namletá. Nastavte hrubší mletí (poznámka: mletí upravujte pouze za chodu mlýnku!). Při přípravě kávy pomocí šuplíku na prášek dbejte na to, abyste nepoužívali příliš jemně namletou kávu.

Když používám svůj přístroj NIVONA SPUMATORE, mléko už není napěněné, ale pouze teplé. Co mohu udělat, aby se to zlepšilo?

Napěňovač SPUMATORE důkladně vyčistěte (v rozloženém stavu) podle příslušných pokynů v návodu k obsluze. V případě potřeby je důležité odstranit všechny zbytky mléka, které na něm ulpěly - zejména v horním sacím ventilu přístroje SPUMATORE. Zajistěte pravidelné čištění a používejte studenou vodu (abyste zabránili přilepení v důsledku bílkovin v mléce).

Z jakého materiálu je vyroben mlýnek na kávu v kávovarech NIVONA?


Bruska je vyrobena z kalené oceli a je to vysoce kvalitní kónická bruska.

Je normální, že po každém šálku kávy stéká do odkapávací misky trochu vody a že je v odkapávací misce voda?

Ano, to je normální. Po každé extrakci kávy jsou zbytky vody z kávové sedliny a přebytečný tlak z přípravy kávy odváděny vnitřkem spotřebiče do odkapávací misky ve formě vody.

Je třeba čistit a odstraňovat vodní kámen z plně automatického kávovaru?

Ano, protože pouze dobře vyčištěný a odvápněný kávovar zajistí maximální požitek z kávy. Postupujte podle pokynů na displeji svého plně automatického kávovaru a návodu k obsluze vašeho kávovaru.

Který odstraňovač vodního kamene je vhodný pro odstraňování vodního kamene z plně automatických strojů?

Použijte prosím Tekutý odstraňovač vodního kamene Premium nebo komerčně dostupné, nejlépe tekuté odstraňovače vodního kamene určené zejména pro plně automatické kávovary. Nikdy neodstraňujte vodní kámen pomocí kyseliny citronové, octa nebo dokonce kyseliny mravenčí, protože by se tím zničily těsnicí kroužky uvnitř spotřebiče.

Jak mohu nastavit sílu kávy?

Nejprve si samozřejmě můžete stisknutím tlačítka vybrat mezi jemnou, normální nebo silnou kávou (zde se nastavuje množství mleté kávy, a to v rozmezí 7 až 11 g kávy na šálek). Mletí by mělo být nastaveno v rozsahu střední. Poté byste měli vyzkoušet espresso nebo kávu. Pokud je pro vás espresso příliš silné nebo příliš slabé, měli byste podle toho změnit mletí (např. pokud je příliš silné = nastavit normální nebo mírné, nebo pokud je příliš slabé = zvolit více mleté kávy, tj. normální nebo silné). Jakmile toto nastavení provedete, můžete mletí jemně doladit (poznámka: mletí upravujte pouze za chodu mlýnku). Pro intenzivnější chuť, např. pro espresso, byste nyní měli pomalu snižovat mletí, pro jemnější kávu byste měli nastavit hrubší mletí - dokud nedosáhnete optimálního výsledku pro vaši chuť.

Mohu nádržku na vodu svého plně automatického kávovaru NIVONA naplnit také minerální vodou, aby se zabránilo usazování vodního kamene?

Ne, to nedoporučujeme, protože minerální voda obsahuje také minerály, vápník a hořčík, které mohou vést k tvorbě vodního kamene. Místo toho doporučujeme čistou vodu z vodovodu, pravidelné odstraňování vodního kamene a v případě potřeby provoz sfiltrem na čerstvou vodu CLARIS.


Přestože jsem právě vyprázdnil zásobníky na odkapávání a filtry, můj plně automatický kávovar stále zobrazuje "Prázdné zásobníky". Co je toho příčinou?

Na zadním konci odkapávací misky jsou 2 kovové kontakty - prostor mezi nimi musí být čistý a suchý. Dbejte také na to, aby byly protikusy v krytu spotřebiče suché, čisté a bez zbytků.