Má dokonalá zrnková káva

Jaká zrnková káva se ke mně hodí: Arabica. nebo Robusta?

Ve světě kávy slyšíme oba tyto pojmy často. Arabica a Robusta: to jsou zrna, s nimiž se v obchodech v Německu setkáte nejčastěji. Která zrnková káva je pro mě ta správná? Nebo je zrnko jako zrnko? Rozhodně říkáme: ne.

Arabica – jemný klasik

Zrnková káva Arabica se vyznačuje podlouhlým tvarem zrn a má charakteristickou rýhu ve tvaru S. V chuti je Arabica spíše jemná s hebkým a kulatým nádechem. Často má jemně ovocný nádech a ve srovnání s kávou Robusta o něco nižší obsah kofeinu.

Původ:

Známými oblastmi pěstování jsou Brazílie, Kolumbie a Etiopie. Rostlina potřebuje speciální terén, a pěstuje se proto většinou v nadmořské výšce přes 900 metrů.

Robusta – zrnková káva s potenciálem

Na rozdíl od kávy Arabica jsou zrnka Robusta menší a oblejší. Mají výrazně hnědou barvu a rovnou, většinou otevřenou rýhu. Chuťově je tato káva spíše čokoládová s plným kulatým tělem. Díky svému vyššímu obsahu kofeinu je po ránu dokonalým prostředkem k probuzení.

Původ

Zrnková káva pochází především z Vietnamu, Indie a Indonésie. Jak prozrazuje již její název, je odolnější a vyžaduje menší péči než Arabica.

Pečlivě vybraná a s láskou pražená

Automatická kávovar může být jakkoli dobrý – když nemá vhodná zrnka, nechutná pak cappuccino ani espresso. Vždy úzce spolupracujeme s našimi pražírnami, a proto jsme vyvinuli tři zvláštní směsi. Můžete si tedy užívat plné chuti a rozmanitosti světa kávy. Vydejte se s námi na cestu smyslů.

Záleží na zrnech

Dobrá zrnková káva si zasluhuje vysoce pečlivého zpracování. K tomu jsme pro Vás vyvinuli perfektní příslušenství. S naším CafeGrano si můžete zrnkovou kávu dokonale semlít. Lhostejno, jestli pro přístroj na espresso nebo pro ruční přípravu kávy. Čerstvě namleto a s plnou chutí. S přídavným zásobníkem si ve svém automatickém kávovaru můžete kromě toho uvařit ještě více lahodné kávy bez doplňování.

coffee
NAJÍT DISTRIBUTORA
NIVONA